Przewodnik po Neopaczce

Jak nadać paczkę pocztową przez internet? Aby złożyć zamówienie zaloguj się na swoje konto Envelo.

1. Wejdź na stronę Neopaczki

W zamówieniu możesz zakupić jedną lub wiele paczek, wybierz odpowiedni formularz zakupu.

W przypadku zakupu jednej paczki zacznij od wybrania formatu zgodnego z Twoją przesyłką, aby go określić zmierz długość, szerokość i wysokość spakowanej paczki.

Wybierz rodzaj paczki oraz zawartość. Zdecyduj o wykupieniu usług dodatkowych. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy kontekstowej (najedź na znak zapytania znajdujący się obok usługi).

Miejsce nadania zaznaczone jest automatycznie, obecnie możesz nadać przesyłkę w placówce Poczty Polskiej lub w Puncie Partnerskim.

Następnie wybierz sposób doręczenia spośród zaproponowanych możliwości – Automat paczkowy, Punkt partnerski  lub doręczenie Pod adres.

Jeśli korzystasz z opcji Automat lub Punkt partnerski z prezentowanej mapy punktów należy wybrać właściwe miejsce doręczenia. W zależności od wybranego formatu lub usługi dodatkowej, niektóre sposoby doręczenia mogą być niedostępne.

Uzupełnij dane odbiorcy – możesz skorzystać z książki adresowej lub z opcji Dodawania odbiorcy z Allegro.

W przypadku zakupu wielu paczek rozpocznij składanie zamówienia od wskazania danych adresowych.

Następnie, dla każdego adresata skonfiguruj przesyłkę wskazując parametry analogicznie do zamówienia z pojedynczą paczką. Ustawianie parametrów paczki możesz wykonać zbiorczo dla wielu adresatów jednocześnie.

3. Wpisz dane nadawcy albo dodaj je z książki adresowej

Jeżeli wysyłasz wiele paczek, będą one miały tego samego nadawcę.

4. Zaakceptuj wymagane zgody

5. Sprawdź zamówienie

Sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają a następnie opłać paczkę. Po opłaceniu poczekaj, aż system wygeneruje etykiety adresowe i kliknij na przycisk „Przejdź do ustawień wydruku paczki”. Etykiety możesz również pobrać z otrzymanej wiadomości e-mail.

Wiadomość e-mail:

6. Wydrukuj etykiety

Pobierz i wydrukuj etykiety a następnie zanieś swoją paczkę do wybranej placówki Poczty Polskiej. Szukaj okienka z logo Envelo aby zostać obsłużonym szybko i bez kłopotu.