Przewodnik po Neofakturze

Załaduj plik z fakturą

Załaduj pojedynczy plik pdf zawierający fakturę, którą chcesz wystawić klientowi. Plik pdf nie może być większy niż 2048 kB.

Dodaj odbiorcę faktury

Wybierz odbiorcę faktury z listy twoich subskrybentów klikając w przycisk „Dodaj odbiorcę faktury” znajdujący się w lewym górnym rogu formularza wysyłki faktury.

Jak wystawić neofaktury z plików pdf?

Stwórz paczkę faktur

Jeżeli chcesz wysłać wiele faktur zapisanych w plikach pdf, musisz spakować je w archiwum będące plikiem zip, które zawierać będzie plik sterujący xls z danymi adresowymi poszczególnych odbiorców.

Przykładową paczkę zip z plikiem sterującym xls możesz pobrać klikając na „Pobierz szablon” na stronie przesyłki masowej.

Poszczególne pola oznaczają:

  • Nazwa pliku – należy podać nazwę pliku pdf;
  • Nr klienta – określony w umowie numer klienta;
  • Kolor – „Y” oznacza wydruk kolorowy, „N” wydruk czarno-biały;
  • SimplexDuplex – „S” oznacza wydruk jednostronny, „D” wydruk dwustronny;
  • Priorytet – wartość „Y” oznacza wysyłkę priorytetową, „N” wysyłkę zwykłą;
  • Kolejne pola to adres doręczenia faktury, nazwa nabywcy, data wystawienia faktury, termin płatności oraz numer konta do przelewu.

Otwórz stronę wysyłki neofaktur

Po stworzeniu poprawnego pliku zip, wejdź w menu „Nowa przesyłka” i wybierz pozycję „neofaktura”. Po załadowaniu się ekranu kliknij na przycisk „Dodaj nowy plik” i załaduj plik z fakturą.

Opłać lub zatwierdź wysyłkę

Po przetworzeniu, paczka faktur trafi do katalogu „Oczekujące”. W zależności od wybranego przez Ciebie rodzaju płatności należy ją opłacić lub zatwierdzić.

Wyślij faktury klientom

Faktury zostaną wysłane do Twoich klientów w formie papierowej (jeżeli nie są subskrybentami neofaktur) lub elektronicznej (jeżeli dokonali subskrypcji na stronie Envelo).