Paczka

Jak nadać paczkę pocztową przez internet?

1. Załóż konto

Załóż konto na platformie Envelo.

Wejdź na stronę Neopaczki

Zacznij od wypełnienia danych odbiorców. Możesz dodać ich z książki adresowej lub wpisać ręcznie.

Paczka pocztowa

Podaj rodzaj paczki, zadeklaruj wartość, zdecyduj o wykupieniu usług dodatkowych. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy kontekstowej (najedź na znak zapytania znajdujący się obok usługi). Jeżeli wysyłasz wiele paczek o różnych ustawieniach, możesz łatwo przyporządkować określony rodzaj paczki do odbiorcy.

Możesz też wybrać odbiór w Punkcie Partnerskim – po zaznaczeniu pola „Odbiór w punkcie”, wpisaniu nazwy miasta (dla zwiększenia precyzji wyszukiwania warto dodać nazwę ulicy), kliknięciu lupy lub wciśnięciu Enter i pojawianiu się mapy, zaznacz miejsce odbioru (pamiętaj, że decydując się na odbiór w punkcie, Twoja paczka nie może ważyć więcej niż 20kg).

Jeśli sprzedajesz towary na Allegro, możesz skorzystać z możliwości wysłania ich paczką Envelo. Tu znajdziesz instrukcję jak powiązać konto Envelo z kontem Allegro oraz jak dodać do wysyłki swoich klientów z Allegro.

Płacówki pocztowe mapka

2. Dodaj własną grafikę do etykiety adresowej

Może to być np. zdjęcie albo logo Twojej firmy. Grafika musi być zapisana w formacie JPEG, PNG lub TIFF. Powinna mieć wielkość 252×336 pikseli i rozdzielczość 300 DPI.

Etykieta paczki pocztowej

3. Wpisz dane nadawcy albo dodaj je z książki adresowej

Jeżeli wysyłasz wiele paczek, będą one miały tego samego nadawcę.

dane nadawcy

4. Zaakceptuj wymagane zgody

Zgody

5. Sprawdź zamówienie

Sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają a następnie opłać paczkę. Po opłaceniu poczekaj, aż system wygeneruje etykiety adresowe i kliknij na przycisk „POBRANIE NEOPACZEK”.

Sprawdzenie zamówienia

Strona podziękowania

6. Wydrukuj etykiety

Pobierz i wydrukuj etykiety a następnie zanieś swoją paczkę do wybranej placówki Poczty Polskiej. Szukaj okienka z logo Envelo aby zostać obsłużonym szybko i bez kłopotu.