Neofaktura

Załaduj plik z fakturą

Załaduj pojedynczy plik pdf zawierający fakturę, którą chcesz wystawić klientowi. Plik pdf nie może być większy niż 2048 kB.

Dodaj odbiorcę faktury

Wybierz odbiorcę faktury z listy twoich subskrybentów klikając w niebieski przycisk „Dodaj odbiorcę” znajdujący się w lewym menu.

Wypełnij dane faktury

Podaj numer faktury, tytuł płatności, datę wystawienia, termin płatności, numer konta, kwotę do zapłaty oraz formę płatności. Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij w czerwony przycisk „Wyślij”.

Jak wystawić neofaktury z plików pdf?

Stwórz paczkę faktur

Jeżeli chcesz wysłać wiele faktur zapisanych w plikach pdf, musisz spakować je w archiwum będące plikiem zip, które zawierać będzie plik sterujący xls z danymi adresowymi poszczególnych odbiorców.

Przykładową paczkę zip z plikiem sterującym xls możesz pobrać klikając na „Pobierz szablon pliku zip” na stronie wysyłki neofaktur.

Poszczególne pola oznaczają:

  • Nazwa pliku – należy podać nazwę pliku pdf;
  • Nr klienta – określony w umowie numer klienta;
  • Kolor – „Y” oznacza wydruk kolorowy, „N” wydruk czarno-biały;
  • SimplexDuplex – „S” oznacza wydruk jednostronny, „D” wydruk dwustronny;
  • Priorytet – wartość „Y” oznacza wysyłkę priorytetową, „N” wysyłkę zwykłą;
  • Kolejne pola to adres doręczenia faktury, nazwa nabywcy, data wystawienia faktury, termin płatności oraz numer konta do przelewu.

Otwórz stronę wysyłki neofaktur

Po stworzeniu poprawnego pliku zip, wejdź w menu „Nowa przesyłka” i wybierz pozycję „neofaktura”. Po załadowaniu się ekranu kliknij na przycisk „Dodaj nowy plik” i załaduj plik z fakturą.

Opłać lub zatwierdź wysyłkę

Po przetworzeniu, paczka faktur trafi do katalogu „Oczekujące”. W zależności od wybranego przez Ciebie rodzaju płatności należy ją opłacić lub zatwierdzić.

Wyślij faktury klientom

Faktury zostaną wysłane do Twoich klientów w formie papierowej (jeżeli nie są subskrybentami neofaktur) lub elektronicznej (jeżeli dokonali subskrypcji na stronie Envelo).

Jak wystawić neofaktury z pliku xls?

Stwórz plik xls

Stwórz plik xls zawierający wszystkie dane obecne na fakturze. Każdy wiersz będzie stanowił pojedynczą, gotową do wysyłki fakturę, która zostanie automatycznie wygenerowana przez platformę Envelo i wysłana do twoich klientów.

Przykładowy plik xls możesz pobrać klikając na „Pobierz szablon pliku xls” na stronie wysyłki neofaktur.

Otwórz stronę wysyłki neofaktur

Po stworzeniu poprawnego pliku xls, wejdź w menu „Nowa przesyłka” i wybierz pozycję „neofaktura”. Po załadowaniu się ekranu kliknij na przycisk „Dodaj nowy plik” i załaduj plik z fakturą.

Opłać lub zatwierdź wysyłkę

Po przetworzeniu, paczka faktur trafi do katalogu „Oczekujące”. W zależności od wybranego przez Ciebie rodzaju płatności należy ją opłacić lub zatwierdzić.