Dwustopniowe logowanie

Zabezpiecz swoje konto wdrażając drugi faktor do logowania. Jest to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, która pomaga chronić Twoje dane przed kradzieżą lub nieautoryzowanym dostępem do konta. Zobacz jak w szybki sposób zwiększysz bezpieczeństwo swojego konta.

1. Zaloguj się do platformy Envelo

Link do podstrony rejestracji znajduje się po prawej stronie głównego menu. Kliknij „Zaloguj się” a następnie podaj swój e-mail oraz hasło.

Jeżeli nie pamiętasz hasła i chcesz odzyskać dostęp do swojego konta kliknij pod panelem do logowania “Nie pamiętasz hasła? Kliknij tu”. Na podany przez Ciebie adres e-mail otrzymasz wiadomość o możliwości utworzenia nowego hasła.

2. Przejdź do “Moje konto” a następnie kliknij „Dwustopniowe logowanie”.

Postępuj zgodnie z krokami opisanymi w „Dwustopniowym logowaniu”.

2.1 Dodaj swoje urządzenie instalując jedną z darmowych aplikacji na telefonie komórkowym np.:

Google Authenticator:

Microsoft Athenticator:

Twilio Authy Authenticator:

 FreeOTP:

2.2 Otwórz aplikację i zeskanuj kod kreskowy podany na stronie. Jeżeli nie możesz zeskanować kodu QR kliknij pod kodem “Nie możesz zeskanować kodu?, zostanie wyświetlony kod, który możesz skopiować lub przepisać do aplikacji.

2.3 Następnie dodaj urządzenie wpisując 6-cyfrowy kod oraz nazwę urządzenia np. Mój autentykator 1.

2.4 Twoje urządzenie będzie widoczne w sekcji „Twoje aplikacje do generowania kodów”

Wskazane jest dodanie innego, dodatkowego urządzenia np. inny telefon, tablet lub PC, ponieważ w razie zagubienia lub kradzieży jednego z urządzeń, nadal będziesz mógł korzystać ze swojego konta Envelo.

W tym miejscu możesz także usunąć nieaktywne urządzenie z listy.

3. Kody zapasowe

Kody zapasowe służą do odzyskania dostępu do konta. Będą Ci potrzebne do odzyskania konta, jeżeli nie będziesz mógł skorzystać z urządzenia mobilnego lub kiedy je stracisz.

 Aby je pozyskać kliknij „wygeneruj”.

Pamiętaj, przy kolejnym wygenerowaniu kodów Twoje dotychczasowe kody zapasowe zostaną unieważnione.

Jeżeli nadal chcesz wygenerować nowe kody kliknij “Wygeneruj kody zapasowe”.

Zanotuj wygenerowane kody zapasowe lub pobierz je do pliku. Przechowuj je w bezpiecznym miejscu. Możesz je również wydrukować.

4. Urządzenia zaufane

W tym miejscu znajduje się lista dodanych przez Ciebie urządzeń zaufanych, z których logujesz się do strony www.envelo.pl. Są to przeglądarki internetowe, np. Chrome, Firefox, Edge.

5. Jak się zalogować, kiedy masz włączone uwierzytelnianie?

1. W prawym górnym roku kliknij „Zaloguj się”. Następnie podaj login i hasło.

2. Otwórz aplikację na swoim uwierzytelnionym urządzeniu. Przepisz 6-cyfrowy kod z aplikacji do pola w formularzu i kliknij “Zaloguj”.

3. Korzystaj z naszych usług!