Czym jest Konto Zaufane?

Konto Zaufane to sposób potwierdzenia tożsamości przez Envelo. Aby to zrobić, wystarczy pójść na pocztę z dowodem osobistym lub paszportem.

Spis treści:

Do czego służy Konto Zaufane?

Konto Zaufane pozwala m.in. na odbieranie tradycyjnych listów przez internet, prowadzenie bezpiecznej komunikacji elektronicznej oraz założenie Profilu Zaufanego ePUAP.

Jak zostać użytkownikiem Konta Zaufanego?

Aby zostać użytkownikiem Konta Zaufanego, załóż konto Envelo w Placówce Pocztowej lub uwierzytelnij dane istniejącego konta. Zarejestrowanie się na platformie Envelo przyspiesza ten proces, z tego powodu zalecamy, aby zrobić to przed pójściem na pocztę.

Jeżeli posiadasz konto firmowe, podpisz umowę z Envelo aby zacząć korzystać z usług dostępnych dla użytkowników Konta Zaufanego. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem wysyłając e-mail pod adres handlowy@envelo.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 276 28 82.

1. Uwierzytelnij dane w Placówce Pocztowej

Przygotuj niezbędne dokumenty i informacje. Jeżeli chcesz założyć konto Envelo w Placówce Pocztowej, zapisz swój adres e-mail oraz dowód osobisty lub paszport. Jeżeli masz już konto w Envelo, zapisz swoje Envelo ID, adres e-mail podany podczas rejestracji oraz dowód osobisty lub paszport.

Znajdź placówkę pocztową, w której możesz uwierzytelnić swoje dane. Możesz to zrobić korzystając ze strony placowki.poczta-polska.pl. Nie zapomnij zaznaczyć pola "usługi Envelo".

Pójdź do wybranej placówki i powiedz, że chcesz założyć konto w Envelo lub uwierzytelnić dane istniejącego konta. Pracownik placówki pocztowej wypełni formularz uwierzytelnienia, prosząc Cię o podanie niezbędnych danych (lub uzupełniając je w przypadku zakładania nowego konta): Envelo ID, adres e-mail, imię i nazwisko, PESEL, obywatelstwo, rodzaj dokumentu tożsamości oraz numer i serię dokumentu tożsamości.

2. Podpisz formularz i poczekaj na potwierdzenie

Po podpisaniu formularza proces uwierzytelniania danych zostaje zakończony. Wystarczy poczekać na potwierdzenie o założeniu lub uwierzytelnieniu Konta Zaufanego. Potwierdzenie zostanie wysłane na podany adres e-mail oraz do Twojej Skrzynki Envelo. Dziękujemy za założenie Konta Zaufanego!