Wielkanocny znaczek Poczty Polskiej

Wyjątkowy znaczek przedstawiający z fresku Chwała Zmartwychwstałego Jezusa.

Z okazji zbliżających się świąt, do placówek pocztowych w całym kraju trafił znaczek emisji „Wielkanoc”. Zaprojektował go Jarosław Ochendzan. W dniu wprowadzenia znaczka ukazała się również, w limitowanej wersji, koperta okolicznościowa.

Na znaczku i na kopercie zostały umieszczone fragmenty fresku Chwała Zmartwychwstałego Jezusa, z kopuły kaplicy bocznej Najświętszego Sakramentu katedry w Rawennie we Włoszech, autorstwa barokowego malarza Guido Reni. W 1614 roku arcybiskup Pietro Aldobrandini wynajął Reniego do udekorowania kaplicy. W tym celu Reni wraz ze swoimi uczniami przenieśli się do Rawenny.  Prace malarskie trwały 7 lat i zakończył się w 1621 r. Freski na kopule przedstawiają Zbawiciela i Archanioły w chwale.

Znaczek został wydrukowany techniką rotograwiurową na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25×25,5 mm. Jest znaczkiem bez nominałowym, o wartości odpowiadającej opłacie za krajową przesyłkę listową nierejestrowaną priorytetową w formacie S, co zgodnie z cennikiem oznacza wartość 4,50 zł.