techgenaration – Drugi Warszawski neoHackaton

W sobotę 9 grudnia na Wydziale Elektroniki i Technik informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się druga edycja techgeneration, czyli Warszawskiego neoHackatonu 2.4 dla uczniów klas 8 szkół podstawowych, szkół średnich, a także studentów I i II stopnia. Organizatorem wydarzenia była Politechnika Warszawska, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK oraz Envelo.

Druga edycja wydarzenia, to istna gratka dla pasjonatów robotyki i programowania! Celem hackatonu jest nauka poprzez rywalizację. To forma konkursu ucząca pracy zespołowej, komunikacji i umiejętności prezentacji. Drużyny miały określony czas na wykonanie oraz prezentację danego zadania. W tym roku tematem było przygotowanie projektu w oparciu o platformę Arduino, a następnie zaprezentowanie jury efektu pracy w ciągu 10 minut.

Projekt Arduino pełnił funkcję pomocniczą w wizualizacji proponowanego przez zespół pomysłu. Jury oceniło prezentacje pod kątem innowacyjności, zgodności z tematem, poziomu technicznego, jakości oraz prezentacji pomysłu. W ramach obrad komisji oceniającej zostali wyłonieni laureaci konkursu zdobywający odpowiednio pierwsze, drugie, trzecie miejsce w danej kategorii uczestników.


Więcej o wydarzeniu na techgeneration.pl.