Program Horyzont Europa

Z dumą oznajmiamy, że podjęliśmy współpracę przy projekcie w ramach programu Horyzont Europa.

Z dumą oznajmiamy, że podjęliśmy współpracę przy projekcie w ramach programu Horyzont Europa.

Czym jest Horyzont Europa? Jest to unijny program finansowania badań i innowacji na lata 2021-2027. Z imponującym budżetem 95,5 mld euro jest to największy program tego typu na świecie. Ma na celu wspieranie światowej klasy badań, pobudzanie innowacji i rozwiązywanie globalnych problemów, takich jak zmiana klimatu, cyfryzacja i zdrowie. Daje niezliczone możliwości ludziom, którzy chcą przejąć inicjatywę i być liderami w swoich obszarach specjalizacji, a co najważniejsze, zachęca do międzynarodowej współpracy i partnerstwa. Daje nam to możliwość budowania długotrwałych relacji z profesjonalistami z całego świata i pracy z nimi nad przyszłymi projektami. Jak widać, inicjatywa ta uchodzi za prestiżową nie tylko ze względu na duży budżet, ale także potencjał kształtowania przyszłości naszego społeczeństwa!

Pierwsza część naszego projektu ma głównie charakter edukacyjny. Rozpoczęła się w styczniu 2023 roku i obejmuje badania zaplanowane na kolejne cztery lata. Stawia przede wszystkim na współpracę i podnoszenie kompetencji. Naszym celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy beneficjentami, a tym samym – dokonanie istotnego postępu w dziedzinie informatyki kwantowej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to jeden z najbardziej perspektywicznych i obiecujących obszarów technologii, a jego rozwój da nam znaczącą przewagę konkurencyjną w przyszłości. Główny obszar badań koncentruje się na niestandardowych danych, metodach przetwarzania obrazu oraz bezpieczeństwie. Dzięki temu programowi Envelo będzie uczestniczyć w rozwoju metod z obszaru „Quantum Resistance”, zapewniających bezpieczeństwo komunikacji cyfrowej na wypadek ataków kwantowych.

Zamysłem tego neoterycznego przedsięwzięcia jest współpraca Politechniki Śląskiej w Polsce, Austriackiego Instytutu Technologicznego, Security Business Austria, Boson Energy z Luksemburga, LG Nexera z Wiednia i Envelo z Warszawy, aby nie tylko napędzać rozwój CQ, ale także awansować i odgrywać wiodącą rolę w swoich obszarach. Dla przykładu Envelo wykorzysta potencjał wdrożeniowy cyfrowej bezpiecznej komunikacji, a Boson Energy w sektorze zielonej energii. Wierzymy, że interdyscyplinarność i dzielenie się wiedzą jest tym, co da nam największą przewagę w tym obszarze.

Zainteresował Cię ten temat? Więcej informacji już wkrótce.