Dzień kobiet w IT

Programistki, testerki, analityczki, scrum masterki – kobiety w IT!

Programistki, testerki, analityczki, scrum masterki – kobiety w IT!

Programistki, testerki, analityczki, scrum masterki – kobiety w IT już nikogo nie powinny zaskakiwać. Dziewczyny coraz chętniej i odważniej wybierają tę branżę i odnoszą w niej duże sukcesy. W Envelo też nie brakuje utalentowanych kobiet – 5 z nich zgodziło się w kilku słowach opowiedzieć o tym, jak to się zaczęło.

Justyna – Kierownik Projektu:

Pierwszy kontakt z IT złapałam zaraz po studiach. Znalazłam wtedy moją pierwszą pracę jako tester oprogramowania w bardzo dużej polskiej firmie wytwarzającej systemy ERP. Praca była ciekawa i dawała dużo możliwości rozwoju. W Envelo pracuję jako Project Manager IT. Lubię swoją pracę i świetnie się w niej odnajduję. Bardzo się cieszę, że w IT jest coraz więcej wspaniałych kobiet, z którymi mogę współpracować. 

Daria – Starszy specjalista ds. interfejsów i doświadczeń użytkownika

Przez długi czas szukałam własnej drogi, która w końcu okazała się być drogą właśnie w kierunku IT. Zaczęłam od Photoshopa – w wieku 10 lat – cieplutka płytka z giełdy komputerowej 😉  Na studiach zaraziłam się zarządzaniem w IT i taki kierunek ukończyłam. Obecnie jestem Senior UX Designerem, który poznał scrum i wpadł po uszy!  Myślę, że IT to doskonałe miejsce dla kobiet.

Zuzanna – Ekspert ds. rekrutacji IT:

Jestem Absolwentką Politechniki Warszawskiej z tytułem mgr inż. Zarządzania i Inżynierii Produkcji. W świat rekrutacji trafiłam przypadkiem, po latach pracy w sprzedaży i totalnie przepadłam.❤️ Od ponad 5 lat specjalizuję się w rekrutacji IT, współpracy z Biznesem oraz działaniach HRBP i EB. W Envelo obejmuję rolę Eksperta ds. Rekrutacji IT – to ze mną kandydaci mają pierwszy kontakt i są wprowadzani w tajniki naszej cudownej organizacji. Uwielbiam kontakt z ludźmi, zwłaszcza ze specjalistami IT. W swojej codziennej pracy stawiam na jakość i budowanie relacji, zarówno z kandydatami, jak i współpracownikami. 

Budując struktury IT w Envelo, rekrutuję niesamowite kobiece talenty tj. programistki, testerki, kierowniczki projektów, designerki i analityczki.

Olga – Analityk Biznesowo – Systemowy

Po liceum miałam życiowy dylemat, który kierunek studiów wybrać – ekonomiczny czy informatyczny. Kompromis został odnaleziony, więc skończyłam kierunki o ambitnych nazwach „Cybernetyka Ekonomiczna” i „Informatyka w biznesie”, które w rzeczywistości miały mało wspólnego z typowym światem IT 😀 . Los jednak postanowił, że da mi szansę wejść głębiej w świat IT, więc zatrudniona jako asystentka dyrektora IT w sporej firmie, po miesiącu już przekwalifikowałam się na programistkę baz danych, a po 4 latach na analityczkę systemową, gdzie w obydwu przypadkach uczyłam się tych rzeczy od zera i „na żywym organizmie”.  Nie żałuję tego, bo właśnie podjęcie takich wyzwań w połączeniu z samozaparciem doprowadziły mnie po 10 latach tam, gdzie teraz jestem – w otoczeniu otwartych i inteligentnych ludzi, kreujących cudowne rozwiązania dla problemów naszego szybko zmieniającego się świata. Jestem szczęśliwa być częścią świata IT.

Aneta – Specjalista ds. testów

Nie planowałam pracy w IT. Przez 20 lat pracowałam w biznesie w różnych obszarach. Śmiałam się że mogę robić wszystko oprócz IT właśnie. Tak się ułożyło, że dostałam zadanie przeprowadzenia szkoleń z obsługi systemu, który produkowaliśmy. Byliśmy w trakcie testów wewnętrznych i to głównie z tym działem współpracowałam przygotowując się do szkoleń. Sama też zaczęłam testować, żeby nauczyć się jego obsługi. To była moja pierwsza styczność z testami i początek nowej drogi zawodowej. Zdecydowałam, iż sprawdzę się też i na tym polu. Od półtora roku pracuję w testach. Zdobyłam 2 certyfikaty ISTQB, podstawowy oraz na analityka testowego. Mimo moich obaw bez problemu odnalazłam się w nowej rzeczywistości. Cieszę się, że zdecydowałam się na taki krok. Nigdy nie jest za późno na zmiany.