10 lat Envelo!

W tym roku Poczta Polska Usługi Cyfrowe obchodzi okrągłe urodziny.

Spółka Poczta Polska Cyfrowa powstała w 2012 roku jako odpowiedź na szeroko rozwijający się obszar online . W 2013 roku została uruchomiona platforma Envelo oferująca produkty pocztowe w cyfrowej odmianie. Od 9 lat nasi klienci mogą bez wychodzenia z domu kupić personalizowane znaczki, kartki pocztowe z własnym zdjęciem, przygotować etykiety na paczki, czy nawet wysłać listy z komputera.

Obecnie robimy z Pocztą Polską kolejny krok w nowoczesność i jako software house pomagamy naszej spółce-matce przejść cyfrową rewolucję.

Nasze kompetencje informatyczne, w połączeniu ze znajomością produktów i specyfiki rynku pocztowego, sprawiają, że jesteśmy idealnym partnerem przy takich projektach jak TMS – nowy system logistyczny, NSO – nowy system okienkowy, czy e-doręczenia.

Jak mówi Prezes Zdzikot: „Cyfrowa Poczta to jeden z filarów naszej strategii na lata 2021-2023, łącznie na inwestycje w IT i infrastrukturę zamierzamy przeznaczyć 1,4 mld zł. To konieczne, aby Poczta była nowoczesną firmą, która będzie skutecznie konkurować na wielu rynkach, na których prowadzi działalność: kurierskim, logistycznym, czy usług finansowych”

Nie ukrywamy, że udział w tych przedsięwzięciach jest ogromnym wyzwaniem, ale jesteśmy przekonani, że nie ma lepszego kandydata do podjęcia go. W naszym nieustająco powiększającym się dziale IT zatrudniamy czołowych ekspertów z branży, a z Akademią Envelo szukamy młodych talentów, które mogą rozwinąć u nas skrzydła i zacząć przygodę z programowaniem pod okiem bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek.

Fakt, że Envelo jest firmą przyjazną pracownikom, sprawia, że staliśmy się bardzo pożądanym pracodawcom. System pracy hybrydowej, luźna atmosfera, szkolenia, dodatkowe dni wolne, imprezy dla dzieci, pikniki rodzinne i bardzo mocny team spirit – to tylko część powodów, dla których jesteśmy chętnie wybierani przez osoby poszukujące zatrudnienia. Oferujemy również coś, czego większość firm nie może zapewnić – pracę przy znaczących i wartościowych projektach, które nie są tylko biznesem, ale mają nieść realną zmianę w życiu większości obywateli.

Z okazji urodzin Spółki życzymy sobie i wam, żeby ten cyfrowy rozwój przebiegał bez zakłóceń, żeby kolejne wyzwania dawały nam dużo satysfakcji, a powstające rozwiązania ułatwiały życie ich odbiorcom. Liczymy, że to początek naszej przygody, a te 10 lat było dopiero rozgrzewką przed kolejnymi współpracami i projektami.

Dziękujemy Poczcie Polskiej za zaufanie, wsparcie i świetną współpracę, dziękujemy też innym spółkom z Grupy Kapitałowej za wspólne działania i liczymy na zacieśnianie więzi. Dziękujemy też naszym wszystkim klientom – zarówno indywidualnym jak i biznesowym – i mamy nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych lat przed nami.

A teraz idziemy świętować! ?

Autorka: Olga Najdowska