Czym jest neopaczka?

To usługa, dzięki której łatwo i wygodnie przygotujesz swoje paczki do wysyłki. Wpisz dane odbiorców, określ ustawienia, opłać przesyłki, wydrukuj etykiety a następnie zanieś swoje paczki do placówki pocztowej. Przekazanie paczek pracownikowi Poczty Polskiej to już tylko formalność.

Spis treści:

Kto może skorzystać z neopaczki?

Obecnie wszyscy Klienci mogą korzystać z usługi bez ograniczeń. Klientów biznesowych zachęcamy do podpisania umowy z Envelo.

Chcesz podpisać umowę z Envelo? Zapoznaj się z ofertą dla biznesu lub skontaktuj się z naszym doradcą, wysyłając e-maila pod adres handlowy@envelo.pl lub dzwoniąc pod numer (22) 276 28 82.

Czy są inne ograniczenia dotyczące usługi?

Jednorazowo można nadać do 50 paczek. Jeżeli chcesz nadać więcej paczek, podziel swoją wysyłkę na kilka etapów.

Czy za neopaczkę zapłacę tyle, co za zwykłą paczkę?

Nie. Paczki wysyłane z Envelo mają różne ceny. Paczka do 2 kilogramów kosztuje 10,99 zł i jest tańsza od zwykłych paczek pocztowych. Nadając paczki przez internet nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.

Jak nadać paczkę pocztową przez internet?

1. Załóż konto na platformie Envelo.

2. Wejdź na stronę neopaczki. Zacznij od wypełnienia danych odbiorców. Możesz dodać ich z książki adresowej lub wpisać ręcznie.

Dodaj odbiorców.

3. Określ ustawienia przesyłki i usługi dodatkowe. Podaj sumę wymiarów, wybierz wagę paczki, zadeklaruj wartość, zdecyduj o ubezpieczeniu lub wykupieniu innych usług dodatkowych. W razie wątpliwości skorzystaj z pomocy kontekstowej (najedź na znak zapytania znajdujący się obok usługi). Jeżeli wysyłasz wiele paczek o różnych ustawieniach, możesz łatwo przyporządkować określony rodzaj paczki do odbiorcy.

Ustawienia przesyłki i usługi dodatkowe.

4. Dodaj własną grafikę do etykiety adresowej. Może to być np. zdjęcie albo logo Twojej firmy. Grafika musi być zapisana w formacie JPEG, PNG lub TIFF. Powinna mieć wielkość 252x336 pikseli i rozdzielczość 300 DPI.

Dodaj własną grafikę.

5. Wpisz dane nadawcy albo dodaj je z książki adresowej. Jeżeli wysyłasz wiele paczek, będą one miały tego samego nadawcę.

Dodaj nadawcę.

5. Wybierz placówkę pocztową, w której oddasz paczkę pracownikowi Poczty Polskiej. To ważne - tylko wybrana placówka będzie mogła nadać Twoje przesyłki!

Wybierz placówkę pocztową.

6. Sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają a następnie opłać paczkę. Po opłaceniu poczekaj, aż system wygeneruje etykiety adresowe i kliknij na przycisk "POBRANIE NEOPACZEK".

Pobierz etykiety.

7. Pobierz i wydrukuj etykiety a następnie zanieś swoją paczkę do wybranej placówki Poczty Polskiej. Szukaj okienka z logo Envelo aby zostać obsłużonym szybko i bez kłopotu.