Media o nas

Poczta Polska ma umowę z PPUC na system informatyczny do zarządzania logistyką

Poczta Polska zawarła umowę na nowy system informatyczny do zarządzania procesami logistycznymi (Transportation Management System), podała spółka. Oprogramowanie stworzy spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC), funkcjonująca na rynku komercyjnym pod nazwą Envelo.

Źródło: Inwestycje.pl

Poczta Polska: nasze usługi dostępne są także przez internet

Platforma Envelo gwarantuje swobodny dostęp do usług pocztowych, wszędzie tam, gdzie mamy połączenie z internetem. W sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, możliwość kupowania produktów pocztowych bez wychodzenia z domu może dla wielu klientów okazać się ważnym i pożądanym rozwiązaniem – przekonuje Artur Wikar, prezes PPUC.

Źródło: antyweb.pl

Poczta Polska rozwija platformę envelo.pl

Odwiedzający witrynę najczęściej decydują się na zakup znaczka pocztowego. W ubiegłym roku kupili w ten sposób blisko 2,4 mln sztuk.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Polski rząd wybrał platformę Envelo Poczty Polskiej do obsługi e-Doręczeń

Envelo jako jedyna na polskim rynku spełnia wymagania Rozporządzenia eIDAS. To miało zadecydować o wybraniu jej do obsługi e-Doręczeń.

Źródło: antyweb.pl

Artur Wikar o platformie Envelo: zakłada skrócenie czasu krążenia korespondencji

Platforma Envelo przenosi tradycyjne usługi pocztowe w świat cyfrowy. Jak działa i co oferuje swoim klientom? Na to i inne pytania w Polskim Radiu 24 odpowiadał Artur Wikar, prezes PPUC.

Źródło: Polskie Radio 24

Elektroniczna komunikacja z Państwem coraz bliżej

Jakie korzyści przyniesie wdrożenie programu e-doręczeń? Dlaczego warto korzystać z usług Envelo? Między innymi na te pytania odpowiadał na antenie Radia Wnet wiceprezes PPUC, Michał Putkiewicz.

Źródło: Radio Wnet

E-doręczenia krok po kroku

Michał Putkiewicz, wiceprezes PPUC przedstawia zalety wdrożenia programu e-doręczeń, zarówno dla obywatela, jak i organów państwowych.

Źródło: TV Interia

104 mln złotych – na tyle szacuje się oszczędności Państwa po uruchomieniu E-doręczeń

– To wielkie ułatwienie dla obywatela, który w jednej skrzynce będzie miał całą korespondencję urzędową i która będzie dodatkowo archiwizowana – mówi w rozmowie z reporterką PolskiegoRadia24.pl, Michał Putkiewicz, wiceprezes Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe.

Źródło: polskieradio24.pl

Poczta Polska chce wprowadzić elektroniczne dostarczanie dokumentów

Krzysztof Dzięcioł, prezes Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe w rozmowie z prowadzącym program siodma9 w poranku rozgłośni katolickich. Tematem wywiadu były e-doręczenia.

Źródło: siodma9.pl

List polecony dotrze do nas w postaci e-maila  

Komunikacja między państwem a obywatelami, a także między urzędami ma się odbywać online. Operatorem e-systemu chce zostać Poczta Polska. Gra toczy się o 2,2 mld zł. Poczta Polska (PP) to główny kandydat do objęcia funkcji Narodowego Operatora Cyfrowego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Źródło: Rzeczpospolita

Listy polecone w formie e-maili. Narodowym Operatorem Cyfrowym miałaby być Poczta Polska 

W 2019 roku klienci urzędów mają już nie dostawać tradycyjnych listów poleconych, a otrzymywać je w formie e-maili. Monopol na usługę E-doręczenie ma dostać Poczta Polska. List w formie elektronicznej ma mieć moc urzędową i zastąpić list polecony.

Źródło: Wirtualne media

Kierowca sprawdzi zdalnie punkty karne

Już od poniedziałku, 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe (…). Do tego, żeby skorzystać z tej funkcji potrzebny jest Profil Zaufany(eGO), pozwalający na potwierdzenie tożsamości. Profil Zaufany można założyć bez wychodzenia z domu. Obecnie taką możliwość dają banki: PKO BP, ING Bank Śląski oraz Millennium, a także internetowe ramię Poczty Polskiej Envelo, ale kilka kolejnych instytucji pracuje nad zaoferowaniem takiej funkcji w elektronicznych serwisach transakcyjnych.

Źródło: Interia.Biznes

Profil Zaufany założyć jeszcze łatwiej. Teraz także przez konto Envelo

Aktywacja PZ przez platformę Poczty Polskiej odbywa się na podobnej zasadzie jak przez bankowość internetową

Źródło: Cashless

Na poczcie można już płacić smartfonem, a na Envelo założyć Profil Zaufany

Dziś ogłoszono dwie nowości od Poczty Polskiej, które ucieszą tych, co nie lubią płacić gotówką czy kartą w placówkach pocztowych, oraz tych, co chcą założyć Profil Zaufany, a nie chcą specjalnie udawać się w tym celu do Urzędu Skarbowego.

Źródło: Antyweb

Platforma Envelo Poczty Polskiej ułatwi życie

Poczta Polska w nowej strategii rozwoju Grupy na lata 2017-2021 stawia między innymi na ścisłą współpracę z państwem w tworzeniu cyfrowej administracji i zapewnieniu dostępu do wygodnych i bezpiecznych usług państwa dla obywateli.

Źródło: Tygodnik Niedziela

Poczta rozszerza usługi, założy profil zaufany

Posiadacz Konta Zaufanego Envelo oprócz aktywowania Profilu Zaufanego, będzie mógł bezpośrednio na platformie Envelo odbierać elektronicznie tradycyjną, papierową korespondencję przychodzącą (tzw. list skanowany), bez względu na miejsce swojego pobytu, na komputer lub dowolne urządzenie mobilne, a także prowadzić bezpieczną korespondencję elektroniczną z użytkownikami o potwierdzonej tożsamości.

Źródło: TVN24.bis

Poczta Polska wdrożyła aktywację profilu zaufanego (eGO)

Ministerstwo Cyfryzacji, Poczta Polska, należąca do niej spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe – Envelo oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisały porozumienie w ramach którego można aktywować profil zaufany (eGO) w dowolnej z 4,5 tysiąca placówek pocztowych, poinformowały Poczta Polska i resort infrastruktury.

Źródło: Money.pl

Profil Zaufany (eGO) można aktywować na poczcie

Profil Zaufany (eGO) można aktywować, odwiedzając dowolną z 4,5 tys. placówek pocztowych. To jeden z pierwszych efektów porozumienia, jakie podpisały z Ministerstwem Cyfryzacji Poczta Polska, należąca do niej spółka Poczta Polska Usługi Cyfrowe – Envelo oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Źródło: Polskie Radio / PAP

Profil Zaufany już ma wersję mobilną. Działa, choć są mankamenty na styku z bankami

Od dziś system umożliwiający korzystanie z państwowych e-usług działa przez stronę w technologii responsywnej. To zdecydowana poprawa w stosunku do wcześniejszej sytuacji. Niestety, podczas logowania za pośrednictwem banków występują niedociągnięcia.

Źródło: Cashless

Do urzędu przez internet? Wystarczy skorzystać z usług Poczty Polskiej

Cyfrowy dostęp do usług państwowych nie jest już ciekawostką, lecz pożądanym standardem. Dzięki temu w Estonii z podatków można rozliczyć się w kilka minut, a w sąsiednich Czechach do kontaktu z urzędami wykorzystano pocztę. Podobnie może być też w Polsce.

Źródło: WP Finanse

TOP 10 Darmowe usługi online dla firm i przedsiębiorców

Prowadząc własną działalność, nawet taką ściśle internetową, nie możemy się w większości przypadków obejść się bez korzystania w klasycznej poczty. Liderem polskiego rynku jest oczywiście Poczta Polska i udostępniona przez nią aplikacja jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nasza korespondencja to nie tylko wysyłane faktury. Envelo.pl to platforma dzięki której współpraca z Pocztą Polską staje się prostsza. Założenie konta nie wiąże się z żadnymi nadmiernymi wysiłkami z naszej strony.

Źródło: Benchmark.pl

Poczta i urząd przez internet

Podobne do Envelo platformy, umożliwiające komunikację cyfrową obywatela z państwem, funkcjonują już m. in. w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Punktem odniesienia dla Polski są jednak dużo mniejsze pod względem liczby ludności kraje takie jak Finlandia, Estonia czy Czechy. W tych państwach już niemal 80% oficjalnej korespondencji obywateli z urzędami odbywa się przez internet. U naszych południowych sąsiadów, biznesowi, sądom i komornikom odgórnie narzucono komunikację wyłącznie drogą elektroniczną. To właśnie czeska platforma Datove Schranky, administrowana przez czeską pocztę, jest największą inspiracją dla polskich rozwiązań.

Źródło: wSieci

Cyfrowa rewolucja

Tak, przechodzimy od papierowej do cyfrowej Polski. Nadrabiamy stracony przez poprzedników czas, dążymy do prawdziwego upodmiotowienia obywateli, ułatwienia im życia poprzez wygodny i bezpieczny dostęp do urzędów przez internet. Mamy coraz lepsze drogi, teraz czas na cyfrowe ekspresówki i autostrady mówi w rozmowie z Gościem Niedzielny Paweł Usidus, Prezes PPUC-Envelo.

Źródło: Gość Niedzielny

Neopoczta po polsku

Platforma Envelo zintegrowała swoje Konto Zaufane z Profilem Zaufanym administracji publicznej. Możemy zatem korzystać z wielu oferowanych obecnie ułatwień, do tego dochodzą jeszcze np. możliwość wysłania Neolistu drukowanego czy skorzystanie z usługi Neolistu Skanowanego.

Źródło: Do Rzeczy

Od okienka pocztowego do okienka przeglądarki internetowej. Nadchodzi cyfrowa rewolucja w e-administracji

Czy Poczta Polska wkrótce zacznie kojarzyć się nam z okienkiem przeglądarki internetowej, zamiast z tym tradycyjnym w placówkach, do którego często ustawiają się długie kolejki? – Idą za nim już pierwsze czyny, na pocztowej platformie Envolo można aktywować Profil Zaufany, czyli darmowy podpis elektroniczny, który służy obywatelom do kontaktów z urzędami. Do tej pory już kilkaset osób skorzystało z tej możliwości, mówi w radiowej Jedynce Paweł Usidus, prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Źródło: Program 1 Polskiego Radia

Profil Zaufany (eGO) na platformie Envelo

Profil Zaufany na platformie Envelo dostępny już w placówkach Poczty Polskiej. Kierowcy sprawdzą punkty karne w internecie.

Źródło: Polsat News

Punkty karne sprawdzisz przez internet

Ruszyła nowa usługa, która umożliwi sprawdzenie kierowcom za pośrednictwem internetu ile punktów karnych zgromadzili. Katalog usług dostępnych online jest już całkiem pokaźny. Łatwiej też z nich korzystać, bo od wczoraj profil zaufany można założyć z pomocą dowolnej placówki Poczty Polskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Pocztowe Envelo pomoże zdalnie załatwić urzędowe sprawy

Kolejne instytucje umożliwiają łatwiejsze założenie Profilu Zaufanego (PZ), czyli odpowiednika podpisu elektronicznego, potrzebnego do zdalnego załatwiania urzędowych spraw. Już dziś PZ można założyć przez e-konta w PKO BP, ING Banku Śląskim i Millennium. Jak ustaliła Interia, jeszcze w kwietniu będzie można założyć PZ przez Konto Zaufane Envelo (należąca do Grupy Poczty Polskiej platforma cyfrowych e-usług). Poczta Polska będzie więc pierwszym niebankowym podmiotem świadczącym usługę potwierdzania Profilu Zaufanego.

Źródło: Interia.Biznes

Poczta przyszłości – Envelo

Paweł Usidus, prezes firmy Poczta Polska Usługi Cyfrowe – Envelo, mówi o cyfrowej rewolucji w Polsce i obiecuje szybkie rozwiązanie problemu przesyłek z potwierdzeniem odbioru.

Źródło: Manager

Porozumienie PWPW, Poczty Polskiej i Envelo. „To wielki krok w stronę unowocześnienia państwa”

Łatwy dostęp do podpisu elektronicznego, list polecony bez wychodzenia z domu, komfortowe warunki w relacji obywatel – administracja państwowa – biznes – to tylko część korzyści, jakie ma przynieść podpisane dzisiaj porozumienie pomiędzy Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Pocztą Polską oraz spółką Envelo.

Źródło: Do Rzeczy

Cyfrowa Polska coraz bliżej

Dzięki współpracy trzech państwowych firm: PWPW SA, Poczty Polskiej SA i Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe SA – Envelo, Polacy będą bliżej państwowej administracji. Jak zapewnia prezes Envelo Paweł Usidus, już teraz platforma bez problemu może obsłużyć 40 mln kont, a listy cyfrowe będą spełniały wszystkie wymogi listu poleconego.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Polska Cyfrowa od 2019 roku – plany PWPW, Poczty Polskiej i PPUC – Envelo

Rewolucyjne rozwiązania przygotuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych na zamówienie Poczty Polskiej S.A. i Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. – Envelo. Są one związane z planami wprowadzenia od 2019 roku tzw. dowodu elektronicznego i szybszą cyfryzacją państwa.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Poczta Polska wprowadzi kwalifikowany podpis elektroniczny

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Poczta Polska i platforma Envelo podpisały 21 października trójstronne porozumienie o współpracy. Założeniem jest, jak zadeklarowali szefowie spółek, szybsze przejście od „Polski papierowej do cyfrowej”.

Szef PWPW Piotr Woyciechowski, prezes PP Przemysław Sypniewski oraz szef PPUC –Envelo Paweł Usidus podpisali 21 października w obecności dziennikarzy porozumienie o współpracy między trzema spółkami. Połączone siły spółek mają efektywnie wspierać administrację w budowie cyfrowej Polski.

Źródło: Wprost

Porozumienie PWPW i Poczty Polskiej. Skończy z fałszywym listonoszem

Coraz bliżej Polski Cyfrowej. Szereg istotnych i użytecznych dla każdego z obywateli innowacyjnych rozwiązań przygotowuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych na zamówienie Poczty Polskiej i Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe – Envelo.

Źródło: Polskie Radio

Nowy e-dowód od 2019 roku. Giganci łączą siły

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że na zamówienie Poczty Polskiej i PUC-Envelo realizuje plany wprowadzenia od 2019 roku e-dowodu. „W każdym urzędzie czy placówce służby zdrowia posługiwanie się tym dowodem powinno znacznie przyspieszyć operacje urzędowe”- podsumował Robert Malicki, członek zarządu PWPW.

Źródło: TVN24bis

Poczta Polska podpisała porozumienie o współpracy z PWPW

Upowszechnienie elektronicznego podpisu to cel podpisanego w piątek trójstronnego porozumienia o współpracy pomiędzy Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Pocztą Polską i jej spółką córką – Pocztą Polską Usługi Cyfrowe.

Źródło: Bankier.pl

Poczta chce cyfryzować państwo

Nasz kraj potrzebuje silnego operatora na rynku pocztowym. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że za dziesięć lat staniemy przed koniecznością repolonizacji tego sektora, jak w przypadku banków – mówi prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Źródło: Rzeczpospolita

Poczta Polska strategicznym partnerem w budowie e-państwa

Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji, oraz Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa, podpisali porozumienie z Pocztą Polską i jej spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe (Envelo) o strategicznej współpracy w obszarze cyfryzacji państwa. Umowa dotyczy integracji systemów informatycznych administracji, z których korzystają obywatele, z pocztową platformą Envelo. To pierwsze tego typu porozumienie na rynku. Poczta Polska ma stać się filarem budowy e-państwa.

Źródło: Media Poczta Polska

Poczta Polska wesprze budowę e-państwa. Jest porozumienie z ministerstwami

Szybsze załatwianie spraw urzędowych i sprawniejszy obieg dokumentów w instytucjach państwowych to korzyści współpracy administracji z Pocztą Polską. W środę Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Cyfryzacji podpisały porozumienie z Pocztą o współpracy w obszarze cyfryzacji państwa.

Źródło: Puls Biznesu

Cyfryzacja: Poczta Polska będzie pośredniczyć w kontaktach z urzędami

Poczta Polska ma być ważnym elementem cyfryzacji państwa. Dzięki porozumieniu podpisanemu w środę przez operatora oraz jego spółkę zależną z Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa systemy informatyczne administracji zostaną zintegrowane z platformą pocztową Envelo.

Źródło: Interia.Biznes

Poczta Polska wesprze cyfryzację państwa. Kolejki w urzędach będą krótsze?

Szybsze załatwianie spraw urzędowych i sprawniejszy obieg dokumentów w instytucjach państwowych, to korzyści współpracy administracji z Pocztą Polską. W środę MIB i MAC podpisały porozumienie z Pocztą o współpracy w obszarze cyfryzacji państwa. W środę w centrali Poczty Polskiej w Warszawie minister cyfryzacji Anna Streżyńska oraz minister budownictwa i infrastruktury Andrzej Adamczyk, podpisali porozumienie z prezesem Poczty Polskiej Przemysławem Sypniewskim i prezesem spółki PP Usługi Cyfrowe Pawłem Usidusem.

Źródło: Money.pl

Poczta Polska pomoże budować e-państwo. Zawarto kluczową umowę

W środę 31 sierpnia między ministerstwami a Pocztą Polską została zawarta umowa. Dzięki niej pojawi się możliwość załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet. Dotyczy to m.in. wydawania wyciągu KRS lub składania wniosku o dowód osobisty. Umowa o strategicznej współpracy została zawarta między Ministerstwem Cyfryzacji oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Pocztą Polską i jej spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe (Envelo). Umowa dotyczy integracji systemów informatycznych administracji z pocztową platformą Envelo.

Źródło: Wprost

Polecony idzie do muzeum! Zastąpi go Rejestrowana Przesyłka Elektroniczna

Porozumienie jakie dzisiaj podpisujemy, jest krokiem w stronę sprawnego działania administracji, krótszych kolejek w urzędach i bardziej przyjaznych procedur – powiedział podczas podpisywania Porozumienia Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

Źródło: Strefa Biznesu

Darmowy internet we wszystkich placówkach Poczty Polskiej w 2017 r

Poczta Polska ma pełnić istotną rolę w cyfryzacji komunikacji obywateli z urzędami. Większy także ma być udział Grupy Pocztowej w programach działającym od kwietnia „Rodzina 500 Plus” i planowanym „Mieszkanie Plus”. Temu służyć ma m.in. zapowiedziane właśnie uruchomienie bezpłatnego dostępu do internetu w 850 placówkach, głównie poza dużymi miastami. Docelowo WiFi ma działać we wszystkich placówkach Poczty Polskiej.

Źródło: Polskie Radio

Listonosz w czasach e-handlu

O paczkach odbieranych na stacji benzynowej, konkurencji z Francuzami, Niemcami i Brytyjczykami oraz o punktach wi-fi w małych miejscowościach, o rozwoju cyfrowych usług pocztowych Envelo mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Źródło: Gość Niedzielny